Fond ESPA BOND DANUBIA obdržel ocenění Lipper Fund Award Europe 2015

 

 

 

 

 

 

Fond ESPA BOND DANUBIA ,vlajková loď Erste Asset Management, získal ocenění Lipper Fund Award Evropy 2015 ve Frankfurtu nad Mohanem, vyhrál v kategorii "Emerging markets Europe" (za posledních deset let).

ESPA BOND DANUBIA investuje hlavně do státních dluhopisů v nových členských uzemích EU – například v Polsku, Maďarsku a Česku, ale také do cenných papírů jiných emitentů z této oblasti. Idea konvergence je však pojata šířeji a zahrnuje také Turecko a země bývalého Sovětského svazu. Kromě těchto konvergenčních dluhopisů v místních měnách jsou udržovány emise v tvrdé měně (EUR, USD se zajištěním v EUR). Podle pozice na trhu se provádí dočasné zajištění místních měn vůči euru. Tyto fondy jsou vhodné pro vkladatele, kteří chtějí dosahovat průběžných výnosů a kurzových zisků z konvergence.

Výnos dluhopisů držených v ESPA BOND DANUBIA je v současné době v průměru  3,7%, doba trvání  je 4,45 let. V současné době největší pozice jsou Polsko (27%), Turecko (20%) a Rusko (13%).

     Objem fondu v EUR:  438,53 Mio.

     Den prvního vydání: 01.07.1997

     Účetní rok fondu: 01.06.  do  31.05.

     Datum výplaty dividendy: 01.09.

     Registrace pro prodej AT,CH,CZ,DE,ES,HU,RO,SK

     Vstupní poplatek: 3,50 %

     Správcovský poplatek max. 0,72 % p.a.

     Doporučená délka investice minimálně 6 let

 

Risk notes according to 2011 Austrian Investment Fund Act

ESPA BOND DANUBIA may make significant investments in derivatives (including swaps and other OTC derivatives) pursuant to section 73 of the 2011 Austrian Investment Fund Act.

 

In accordance with the fund provisions approved by the Austrian Financial Market Authority (FMA), ESPA BOND DANUBIA intends to invest more than 35% of its assets in securities and/or money market instruments of public issuers. A detailed list of these issuers can be found in the prospectus, para. II, point 12.