Připravili jsme pro klienty nový podílový fond Universum

 

Od 5. listopadu 2018 začneme klientům nabízet nový smíšený podílový fond Universum. Je určen především pro konzervativněji laděné investory, které neuspokojí výnosy na depozitních bankovních produktech a kteří si také uvědomují, že pro dosažení lepšího zhodnocení je třeba podstoupit odpovídající mírná tržní rizika. Výše minimální investice je 300 Kč a doporučený investiční horizont čtyři roky a více. 

Fond Universum je komplexním investičním portfoliem a je ideálním řešením pro pravidelné investování, které výrazně snižuje riziko nevhodného načasování investice. Neomezuje se pouze na základní typy investic (třídy aktiv), ale prostřednictvím flexibilní investiční strategie využívá potenciál výnosu i alternativních investic a realitní složky. Dokáže pružně reagovat na tržní vývoj a upravovat poměr konzervativní i dynamické složky portfolia ve prospěch možného výnosu. Velice efektivně tak optimalizuje poměr mezi výnosovým potenciálem a kolísáním hodnoty fondu.

 

Hlavní výhody fondu Universum: 

  • Mimořádná akciová flexibilita i opatrnost – podíl akciových investic může kolísat v rozmezí 10 až 20 % v závislosti na situaci na trhu. Investorovi tak  neunikne případný zajímavý akciový výnos, ale ani nerealizuje vysoké  ztráty na celém portfoliu.
  • Okamžitá dostupnost - investované prostředky má klient v případě potřeby obvykle již do týdne k dispozici.
  • Profesionalita - zázemí analytiků silné finanční skupiny Erste Asset Management zajišťuje maximální využití investičních příležitostí k dosažení co nejlepších výsledků.
  • Sleva z poplatku – při pravidelném investování získá klient slevu z poplatků za obstarání koupě podílových listů.